اصفهان
امروز پنج شنبه  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

تمرین مانور اسکان اضطراری در خانه های هلال احمر اجرا شد.

تمرین مانور اسکان اضطراری در خانه های هلال احمر نائین با هدف افزایش تاب آوری و ارتقای دانش و مهارت اعضای خانه های هلال احمر اجرا شد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نائین گفت : تمرین مانور اسکان اضطراری در خانه‌های هلال احمر نائین با هدف افزایش تاب آوری و ارتقای دانش و مهارت اعضای خانه‌های هلال احمراجرا شد . 
محمد زمانی در جلسه هماهنگی اجرای مانور با بیان اینکه لازم است آحاد جامعه در برابر پیشگیری از آسیب های زلزله تمرین‌های لازم را داشته باشند ، اظهار کرد : تمرین اسکان اضطراری در خانه‌های هلال با هدف افزایش تاب آوری و ارتقای دانش و مهارت اعضای خانه‌های هلال اجرا شد . 
وی افزود : این مانور بمناسبت گرامیداشت سالروز وقوع زمین لرزه " سرپل ذهاب " در خانه‌های هلال چه در محیط روستائی و چه در محیط شهری ، برای پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از زلزله برگزار شده است . 
وی خاطر نشان کرد : پناهگیری در داخل و محوطه بیرونی ساختمان ، خروج ایمن و اضطراری ، تمرین اسکان اضطراری ،آموزش نحوه برپائی اردوگاه و تحویل اقلام معیشتی و زیستی در زلزله فرضی ۶/۵ ریشتری از مباحث اینگونه مانورهاست . 
زمانی گفت : برگزاری مانور زلزله و و اسکان اضطراری در خانه‌های هلال در زمان حوادث کارائی خود را نشان می دهد و افرادی که آموزش می‌بینند، می‌توانند قبل از رسیدن نیروهای امدادی ،اقدامات حیاتی را انجام دهند . 
وی با اشاره به نهادینه سازی و ترویج فرهنگ ایمنی ، ایجاد آمادگی لازم برای انجام واکنش سریع و صحیح در برابر زلزله افزود : ضروری است در تمامی‌شرایط برای رویاروئی با حوادث و بحران‌های مختلف اعم از طبیعی و انسان ساز آمادگی لازم را داشته باشیم .
مشاهده ۱۱
/
۱۴۰۱/۰۹/۰۳- ۱۲:۳۸
/
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است