پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨
به پورتال جمعیت هلال احمر استان اصفهان خوش آمدید .
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی استان مطرح کرد :

طرح ملی دادرس به عنوان یکی از طرح های کاربردی و مفید جمعیت هلال احمر با آموزش مبانی امداد و نجات و کمک های اولیه به دانش آموزان نقش مهمی در آمادگی جامعه در برابر حوادث و سوانح دارد .

 

 

طرح ملی دادرس به عنوان یکی از طرح های کاربردی و مفید جمعیت هلال احمر با آموزش مبانی امداد و نجات و کمک های اولیه به دانش آموزان نقش مهمی در آمادگی جامعه در برابر حوادث و سوانح دارد .

جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی استان اصفهان در سالن کنفرانس مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات هلال احمر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ؛ این جلسه با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و اعضای کارگروه در روز دوشنبه 7 مرداد ماه در سالن کنفرانس مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات هلال احمر برگزار شد .
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در این جلسه با اشاره به اینکه موضوع آموزش زیربنا و مبنای مباحث امداد و نجات است ، تصریح کرد : سطح آمادگی جوامع و پاسخگویی سازمان های دخیل در مدیریت بحران ارتباط مستقیمی با آموزش های مربوط به سوانح و نحوه رویارویی با آنها دارد .

دکتر مومنی افزود : در موازات گسترش و تعمیم آموزش همگانی امداد و نجات قصد داریم خانه های هلال را در مراکز اداری و نیز محلات و روستاها تشکیل دهیم که یکی از مهم ترین کارکردهای این واحدها ارتقاء سطح پاسخگویی به سوانح و بلایا و بالا بردن آمادگی شهروندان می باشد .   

رییس کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت : علاوه بر کارکرد آموزشی خانه های هلال در گسترش و اشاعه آموزش های امداد و نجات در جامعه ، این واحد ها می توانند نقش موثری در ترویج آموزه های بشردوستانه و فرهنگ داوطلبی در بین تک تک افراد جامعه از تمامی اقشار ایفا نمایند . 

وی با اشاره به طرح ملی دادرس به عنوان یکی از طرح های کاربردی و مفید جمعیت هلال احمر در مدارس اظهار داشت : این طرح در استان با مشارکت و همکاری آموزش و پرورش در سه مرحله شهرستانی ، استانی و کشوری برگزار می شود که امسال هفتمین دوره آن با قوت تمام برگزار شد و بیش از دوازده هزار و 500 دانش آموز دختر و پسر در 354 مدرسه در سطح استان به صورت تئوری و عملی با مبانی امداد و کمک های اولیه آشنا شده و سرفصل آموزشی مصوب را فراگرفتند .

دکتر مومنی در پایان مجددا با تاکید بر موضوع پیشگیری و پیش بینی حوادث و سوانح و نقش آن در افزایش تاب آوری جوامع ، خواستار پیگیری مجدانه سازمان ها در عملیاتی کردن مصوبات جلسات کارگروه شد.

 گفتنی است جلسه کارگروه تخصصی امداد ونجات و آموزش همگانی، هرسه ماه یکبار و با حضور کارشناسان سازمان های عضو کارگروه با محوریت جمعیت هلال احمر استان برگزار می شود .

 


١٣:٤٣ - دوشنبه ٧ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٥٠٦٨    /    تعداد نمایش : ٦٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج