پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨
به پورتال جمعیت هلال احمر استان اصفهان خوش آمدید .
 


  چاپ        ارسال به دوست

تشکیل کارگروه محرومیت‌زدایی و رفع مشکلات مناطق‌محروم

اجرای طرح «نذر آب» دوم شروع می‌شود

 

 

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در جمع مدیران موسسه‌های خیریه فعال و همکار با هلال احمر گفت: یکی از ماموریت های این سازمان بر اساس برنامه پنجساله هلال‌احمر، بهره‌گیری از ایده‌های نو و ظرفیت موسسه‌های مردم نهاد و خیریه و پشتیبانی مالی و فنی از آنها برای اجرای برنامه‌های حمایتی و پروژه‌های محرومیت‌زدایی در سراسر کشور است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، محمد نصیری در نشست مشورتی که با حضور جمعی از مدیران و نمایندگان موسسه‌های خیریه و مردم‌نهاد فعال و همکار با هلال احمر برگزار شد، گفت: با وجود بارش‌های اخیر، همچنان خشکسالی برخی از مناطق استان سیستان و بلوچستان را تحت تاثیر مشکلات معیشتی و بهداشتی-درمانی قرار داده است. سال گذشته، هلال احمر همسو با راهبرد ۲۰۲۰ فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر از محل اعتبارات کمک‌های مردمی و از همه مهمتر همراهی خوب اعضا و داوطلبان، مرحله نخست طرح “نذر آب” را در ۱۹ منطقه این استان با تمرکز بر سه محور سلامت، معیشت و آبرسانی اجرا کرد.

وی با اشاره به ضرورت انجام اقدامات اساسی و بنیادین برای محرومیت زدایی در استان سیستان و بلوچستان، گفت: سازمان داوطلبان آمادگی دارد تا امکانات فنی و پشتیبانی لازم را به منظور کمک های مستشاری و اجرای پروژه های محرومیت زدایی در مناطق کم برخوردار کشور در اختیار موسسه های خیریه و مردم نهاد قرار دهد. مهم ترین عامل در موفقیت پروژه های محرومیت‌زداT هماهنگی و تعامل و پرهیز از موازی کاری سازمان ها و موسسه های کمک رسان دولتی و مردم نهاد است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود: سال گذشته با هزینه ای نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان و مشارکت پذیری جمع زیادی از اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر در قالب اجرای مرحله نخست طرح “نذر آب”، اتفاق های خوبی در آبرسانی، تامین معیشت، خدمات بهداشتی- درمانی و توانمندسازی سیستان و بلوچستان رقم خورد. همچنین خیرین و نیکوکاران این سازمان، بخشی از کمک های خود را برای تامین سیستم گرمایشی استاندارد مدارس این استان به طرح “ققنوس” اختصاص دادند که امیدواریم امسال نیز با همراهی خیرین و همچنین هم افزایی بیشتر با موسسه های خیریه و مردم نهاد بتوانیم مرحله دوم طرح “نذر آب” را نیز با توجه به فاصله گرفتن از تنش آبی و بارندگی های خوب اخیر، در ۱۱ منطقه از این استان و نیز جنوب استان کرمان، خراسان جنوبی و شرق هرمزگان اجرا کنیم.

وی آموزش، امنیت، درمان و توانمندسازی را به عنوان اولویت های نیاز استان سیستان و بلوچستان در حال حاضر برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا در روزهای آینده، با تشکیل کارگروهی از موسسه های خیریه و تشکل های مردم نهاد، الگوی موفقی از کار جمعی شکل بگیرد.

تشکیل کارگروهی از موسسه های خیریه و تشکل های مردم نهاد برای محرومیت زدایی

مدیران موسسه های خیریه و مردم نهاد نیز در این نشست با تشریح شرایط سخت حاکم بر منطقه سیستان و بلوچستان که ناشی از خشکسالی های پی در پی است، خواستار برگزاری کارگاه های آموزشی و نشست های هماهنگی با حضور نمایندگان این استان، مسئولان و کارشناسان از سوی سازمان داوطلبان هلال‌احمر برای تهیه و تدوین برنامه و بسته پیشنهادی برون رفت از مشکلات مناطق محروم استان شدند.

حمایت معیشتی برای جبران خسارت های ناشی از خشکسالی کشاورزان و دامداران، حمایت از صنعتگران و کارآفرینان، تامین اعتبار ساخت و تجهیز مدارس، طراحی اپلیکیشن های آموزشی، حساس‌سازی نهادهای حاکمیتی برای اجرای طرح های آبادانی به خصوص راهسازی و احداث جاده، تامین نیازهای بهداشتی- درمانی، رساندن صدای رسای محرومیت های استان های محروم به سازمان های متولی، گردآوری تجربه های موسسه های خیریه و مردم نهاد، اجماع خیرین و بزرگان اجتماعی استان و در نتیجه مدیریت اصولی از مهم ترین محورهایی است که کارگروه محرومیت زدایی، مکلف به پیگیری آنهاست.

در این نشست مدیران و نمایندگان موسسه های خیریه شنوایی بخشش، مهر طاها، حضرت رقیه (س)، حضرت فاطمه زهرا(س)، مهرآفرین، مهرگیتی، یاران محسنین، کودکان فرشته‌اند، آل یاسین، نیک گامان جمشید تهران، مطهر، اعضای برگزاری همایش هاسب، انجمن یاران نیکوکار جامع، مجمع خیرین کشور، گفتمان اجتماعی مسلمانان، بنیادهای توسعه کارآفرینی زنان و جوانان، رشد و دانش و نیز دهیار و نماینده مردم بخش تلنگ استان سیستان و بلوچستان حضور داشتند.

 


١٠:٢٤ - پنج شنبه ٣ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٥٠١١    /    تعداد نمایش : ٥٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج