پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨
به پورتال جمعیت هلال احمر استان اصفهان خوش آمدید .
 


  چاپ        ارسال به دوست

به بهانه هفتمین دوره طرح ملی دادرس و المپیاد آماده

صدای دادرس در همه جای ایران‌زمین شنیده و فراگیر شده است

 

وقتی گفته می‌شود همه برنامه‌های جمعیت هلال ‌احمر در قالب اصول صلیب‌ سرخ و جهانی و هلال ‌احمر پیش می‌رود، اینها فقط شعار نیست. در همه جنبه‌های مسابقات المپیاد کشوری آماده، بر روی فاکتورهای بشردوستی، انسانیت، بی‌غرضی، بی‌طرفی و...  فکر شده و به صورت غیر مستقیم در طول روند بازی‌ها این مفاهیم به نوجوانان حاضر در این اردوی چندروزه آموزش داده می‌شود.

 

مسابقه‌ها و بازی‌ها همه و همه صرفا با هدف و انگیزه برد و باخت  نیست، پسربچه‌های نوجوان در طول این روزها رسم رفاقت را یاد می‌گیرند، احترام به یکدیگر را تمرین می‌کنند و کار گروهی برای رسیدن به یک هدف را یکصدا پیش می‌برند. تک تک آیتم‌های المپیاد از اطفای حریق گرفته تا نجات مصدوم به بچه‌ها یاد می‌دهد که برای برد باید همراه و همدل با هم‌تیمیشان باشند و همه با هم در کنار یکدیگر شرایط سخت را مدیریت کرده و به هم کمک کنند تا در کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه برسند.

 

شاید برایتان جالب باشد بدانید ٣١ تیم پسران که به مرحله کشوری المپیاد آماده راه یافته‌اند، در چهار گروه انسانیت، بشردوستی، جوانمردی و دانش گروه‌بندی شده‌اند و هر گروه در شبانه‌روزی که با هم هستند و در موقعیت‌های مختلف قرار می‌گیرند، این مفاهیم والای انسانی را تمرین می‌کنند. در انتخاب اعضای تیم‌ها اصول چشم‌انداز جمعیت هلال ‌احمر به زیبایی به تصویر کشیده شده است، تا جایی که ما بی‌طرفی و بی غرضی را وقتی درک می‌کنیم که می‌بینیم ٤ نفر از پسران تیم برتر استان سمنان از افغانستانی‌ها و تعدادی از  بچه‌های تیم سیستان‌و بلوچستان و تیم گلستان از اهل تسنن هستند.

 

بدون اغراق زیبایی، یکرنگی و اتحاد همه فرزندان ایران را می‌توان در ویژگی‌های خاص تیم‌های حاضر در مرحله کشوری مشاهده کرد؛ وقتی می‌فهمیم اعضای تیم‌های استانی همه از مرکز استان یا شهرهای مهم استان که امکانات بیشتری در اختیار داشته‌اند، نیستند. بعضی از این پسربچه‌های پرانرژی و مصمم از شهرستان‌های کوچک و حتی روستاهای دورافتاده استانشان به رقابت در مرحله کشوری رسیده‌اند؛ این یعنی صدای دادرس در همه جای ایران‌زمین شنیده و فراگیر شده است.

 


١٣:٢٢ - چهارشنبه ٢ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١١٥٠٠٢    /    تعداد نمایش : ٦٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج