اصفهان

یکشنبه 04 مهر 1400

شاعران جوان اصفهانی در نخستین شعرواره ملی سازمان جوانان خوش درخشیدند

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان از اعلام اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی داوری نخستین شعرواره ملی بشردوستی سازمان جوانان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛حیدرعلی خانبازی با اشاره به برگزاری  نخستین شعرواره ملی بشردوستی توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت : ترویج فرهنگ‌دوستی و نوع‌دوستی بین جوانان، کارکنان و خانواده آنها و آحاد جامعه، ماندگاری اهداف و رسالت جمعیت هلال احمر در آسمان ادبیات ایران، خلق و تجمع بانک اشعار بشردوستانه برای آیندگان، ترویج فرهنگ ازخودگذشتگی با تأثیر از فداکاری‌های مدافعان سلامت و مدافعان حرم، ترویج آموز‌ه های مقابله با آسیب‌های اجتماعی و در نتیجه بالابردن فرهنگ تاب‌آوری از اهداف برگزاری این برنامه بوده است.


وی تصریح کرد : موضوعات شعرواره با دو محور  اصلی«بشردوستی» و «آزاد» برنامه‌ریزی شده و فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ بشردوستی، جلوه‌های بشردوستی در قرآن و سیره اهل بیت (ع)، جلوه‌های ایثار، فداکاری، مهربانی و بشردوستی در جامعه، آگاهی‌بخشی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی، تاب‌آوری، خدمات مدافعان سلامت، کادر درمان و کادر امدادی، دیدگاه شاعر نسبت به موضوعات نوع‌دوستی، آسیب های اجتماعی و همدلی از محورهای فرعی این مهرواره بوده است .

خانبازی با بیان اینکه این برنامه به میزبانی جمعیت هلال احمر خوزستان برگزار شد عنوان کرد : در بخش موضوعی بشردوستی ۱۱۵ شاعر و در بخش موضوعی آزاد ۱۵۵ شاعر توانستند به مرحله داوری اصلی راه یابند که سهم هلال احمر استان اصفهان در مجموع، 12 شعر برگزیده بوده است که قرار است برگزیدگان در آیین اختتامیه معرفی و از آنها تجلیل  می‌شود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت : آخرین اخبار این رویداد ادبی از طریق خبرگزاری ها، وب‌سایت های رسمی جمعیت هلال احمر، سازمان جوانان هلال احمر و سایر رسانه های مجازی منتشر می‌شود.

لازم به ذکر است نخستین شعرواره ملی بشردوستی در سطح ملی و در رشته شعر در دوبخش موضوعی آزاد و بشردوستی به میزبانی جمعیت هلال احمر استان خوزستان در ۴ خرداد آغاز به کار کرد و نزدیک به ۲۳۰۰ اثر برای این رویداد از شاعران سرتاسر کشور دریافت شد.

 

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *