اصفهان

شنبه 04 تیر 1401

باید در حمایت روانی همانند عملیات امدادی ، اولویت اول حمایت روانی از امدادگر و نجاتگر باشد

توسط مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اصفهان در یازدهمین گردهمایی مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ها و سازمان ها مطرح شد : رابطه بین امدادگران و نجاتگران با جمعیت تنها در بعد آموزش امداد و نجات و به کارگیری آنان در پایگاه ها و تیم های امداد و نجات نیست بلکه در رفتار سازمانی یک امدادگر یا نجاتگر چندین نکته دیگر را هم باید در نظر گرفت .

 

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ؛ حجه الاسلام والمسلمین احمد فعال اصفهانی در یازدهمین گردهمایی مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ها و سازمان ها که در مشهد مقدس برگزار شد با اشاره به اینکه رابطه بین امدادگران و نجاتگران با جمعیت تنها در بعد آموزش امداد و نجات و به کارگیری آنان در پایگاه ها و تیم های امداد و نجات نیست گفت : در رفتار سازمانی یک امدادگر یا نجاتگر چندین نکته دیگر را هم باید در نظر گرفت .

 

وی افزود : ۴ حکم فقهی رفتار نجاتگر در هنگام عملیات ، اخلاق اجتماعی او در هنگام حضورش در پایگاه یا عملیات ها ، تطبیق  عملکردش با قوانین و قواعد حقوقی و حمایت روانی از او در هنگام حضور در عملیات و یا بعد از آن از جمله مولفه هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد .

  

فعال اصفهانی تصریح کرد : دفاتر نمایندگی ولی فقیه توان بالقوه ای در جمعیت است که می تواند این ۴ حق امدادگران و نجاتگران و یا ۴ تکلیف جمعیت را با یک برنامه ریزی و نیروسازی برآورده کند.

 

وی همچنین گفت : حمایت از امدادگر و نجاتگر تنها این نیست که وقتی در بحرانی روحی و یا مشکلی حقوقی واقع شد جمعیت وارد عمل شود بلکه از آموزش های لازم در موارد چهارگانه یاد شده تا تمهیدات اداری برای جلوگیری از واقع شدن امدادگر و نجاتگر در چنین بحران ها و مشکلاتی حمایت از امدادگر و نجاتگر محسوب می شود .

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اصفهان در ادامه همچنین افزود : همانطور که در آموزش امداد و نجات به امدادگر و نجاتگر آموزش داده می شود که اولویت اول در عملیات امدادی باید حفظ سلامتی امدادگر باشد . در واقع باید در حمایت روانی هم اولویت اول حمایت روانی از امدادگر و نجاتگر باشد .

 

گفتنی است یازدهمین گردهمایی مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان ها و سازمان ها در مشهد مقدس در روزهای ۲۹ و ۳۰ خرداد ماه در حال برگزاری است .

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *