اصفهان

چهارشنبه 25 فروردین 1400

آغاز طرح یاس در شهرستان مبارکه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه از آغازکارگاه آموزشی طرح یاس «یاوران آسیب ستیز» در خانه هلال احمر شهر مبارکه خبر داد.

 
 
 
 
 
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان لطف الله ابوطالبی بیان داشت : طی همکاری هلال احمر با کمیته امداد امام خمینی(ره)، و با شناسایی جامعه هدف و  همکاری نیروهای داوطلب هلال احمر مرحله اول طرح با آموزش امداد و کمکهای اولیه در خانه هلال احمر شهر مبارکه در محل حمعیت هلال احمر آغاز شد.
 
 
 
وی افزود : اهداف طرح یاس شامل : ترویج فرهنگ خود امدادی و دگر امدادی، ارتقای سطح دانش و مهارت مخاطبین در خصوص امداد و کمک های اولیه و آشنایی با حوادث و سوانح و نحوه مقابله با آنها، ایجاد انگیزه در زمینه امداد و کمک های اولیه و آشنایی با حوادث، حضور مخاطبین در عرصه های اجتماعی و مشارکت در فعالیت های اجتماعی و همچنین ارتقای عزت نفس و پذیرش مسئولیت اجتماعی در بین مخاطبین می باشد.
 
 ابوطالبی تصریح کرد: در این طرح از اعضای تحت حمایت کمیته امداد به عنوان نیروهای داوطلب و از ظرفیت موجود در جمعیت هلال احمر در زمینه آموزش و توانمندسازی برای آموزش و مواجهه و پیشگیری از بلایای طبیعی و غیرطبیعی استفاده می شود که هم اکنون مرحله ی اول آن با آموزش امداد و کمکهای اولیه در خانه هلال احمر شهرستان مبارکه آغاز شد.
 
 
 
 ابوطالبی در پایان گفت: در این دوره 40 نفر در حال فراگیری آموزش های امدادگری و کمک های اولیه هستند و این افراد آموزش دیده وارد چرخه خانه هلال می شوند تا هنگام بروز حوادث در مرحله اول خود، در مرحله دوم خانواده و در مرحله سوم افراد محل سکونتشان را نجات دهند که این موجب ترویج فرهنگ خود امدادگری، تقویت کار مشارکتی و افزایش تاب آوری در بعد محلی می شود.
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *