اصفهان

پنجشنبه 02 بهمن 1399

دیدار مدیرعامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اصفهان با نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه کاشان

دست باز ، روح بلند ، طبع عالی و برخورد سخاوتمندانه از صفات برجسته هلال احمری هاست و این را در تمامی حوادث سال های اخیر از جمله زلزله کرمانشاه ، سیل سیستان ، حوادث گلستان و شیوع کرونا در سطح کشور شاهد بوده ایم و به ویژه با اطاعت از فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری در کمکهای مومنانه ، کارهای بزرگی صورت گرفته است .

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ؛ علی محمدهاشمی ، حجه الاسلام والمسلمین فعال و هیات همراه با حضور در دفتر حضرت آیت الله سلیمانی  با ایشان دیدار و گفتگو کردند .

در ابتدای این دیدار گزارش کامل و جامعی از برنامه ها و فعالیت های جمعیت هلال احمر استان اصفهان توسط مدیر عامل به سمع و نظر حضرت آیت الله سلیمانی رسید.

نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه کاشان در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از گزارش مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان و فعالیت ها و اقدامات این جمعیت اظهار داشت : در زمان حوادث و سوانح و وقوع بلایا نخستین گروهی که با این پدیده ها مواجه می شوند تیم های هلال احمر هستند و بنابراین آمادگی این تیم ها از اهمیت خاصی برخوردار است .

آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی (اعلی الله مقامه ) برای تشکیلات گرانسنگ و باارزش هلال احمر از ابتدای انقلاب یک روحانی را در راس نمایندگی ولی فقیه در این نهاد قرار داد ، تصریح کرد : این امر در راستای اعتمادسازی این نهاد در بین مردم صورت گرفت و این موضوع هم از لحاظ مادی و مالی و هم از نظر نیروی انسانی و کادر داوطلب به کمک این نهاد مقدس آمد .

وی با بیان اینکه تشکیلات هلال احمر به شکل موظف و سازمانی گسترده نیست گفت : اما این جمعیت ظرفیت داوطلبی فراوانی دارد و این از اهمیت خاصی برخوردار می باشد .

نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه کاشان در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد : آمادگی و داشتن قابلیت و آموزش های لازم برای مجموعه جمعیت هلال احمر اهمیت بسزایی دارد و همه سازمان ها به ویژه هلال احمر باید همیشه آمادگی خود را در برابر حوادث و سوانح حفظ کنند و از این جهت این نهاد مقدس مردمی  شایسته برازندگی در کل کشور است .

 

وی با بیان اینکه عضویت در هلال احمر باید افتخاری برای هر ایرانی باشد خاطرنشان کرد : دست باز ، روح بلند ، طبع عالی و برخورد سخاوتمندانه از صفات برجسته هلال احمری هاست و این را در تمامی حوادث سال های اخیر از جمله زلزله کرمانشاه ، سیل سیستان ، حوادث گلستان و شیوع کرونا در سطح کشور شاهد بوده ایم و به ویژه با اطاعت از فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری در کمکهای مومنانه ، کارهای بزرگی صورت گرفته است .

آیت الله سلیمانی با تاکید بر اینکه باید فضا و بستر مناسب برای مشارکت عموم مردم در فعالیت های جمعیت هلال احمر تسهیل گردد ، بیان کرد : بی تردید این امر در افزایش و ارتقاء آمادگی این نهاد نیز بسیار موثر می باشد .

معظم له در پایان خاطرنشان کرد : امروزه گسترش آموزش های همگانی در راستای تحقق ماموریت های هلال احمر بیش از هرزمان دیگر ضرورت داشته و این برای هلال احمر که در خط مقدم خدمت رسانی در حوادث طبیعی و غیرطبیعی قرار دارد از اهمیت خاصی برخوردار است .

 

 

 

کلمات کلیدی
مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *